Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

19.09.2024 12:04

Діти мають право на усі послуги від системи безоплатної правничої допомоги

30c90e4c-292e-40ab-9d04-68e2e412884f.jpg

Це право гарантується ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Отримати консультацію юриста діти будь-якого віку можуть самостійно. Допомога зі зверненням до суду усім дітям до 14 років надається через законних представників — батьків, усиновлювачів, опікунів тощо.

З 14 років діти мають право самостійно звернутися по вторинну правничу допомогу з деяких питань.

💬 «У серпні минулого року відбулися зміни до закону «Про безоплатну правничу допомогу». Якщо раніше заяву про призначення юриста чи адвоката для представництва інтересів дитини в суді повинні були подавати її законні представники — батьки, опікуни чи піклувальники, то тепер підліток з 14 років у певних випадках може сам звернутися до системи БПД. Вже є випадки, коли діти звертаються з питань позбавлення батьківських прав», — розповідає директор Координаційного центру з надання правничої допомоги Олександр Баранов.

З початку року до системи БПД надійшло понад 2 тисячі звернень щодо захисту інтересів дітей у суді. Найбільше звернень від дітей у Житомирській, Одеській та Дніпропетровській областях.

Понад 750 разів інтереси дітей захищали юристи системи БПД, а у 1200 випадках послуги надавали адвокати, які співпрацюють з системою.

Найчастіше звернення в інтересах дітей стосувались:

▪ стягнення аліментів;

▪ позбавлення батьківських прав;

▪ укладення та розірвання шлюбу;

▪ залучення захисника у кримінальному провадженні.

Окрім консультацій та захисту прав та інтересів дітей в суді система БПД проводить правопросвітницькі заходи з метою покращити їх правову обізнаність. Так, на Одещині напередодні літніх канікул юристи Роздільнянського відділу БПД провели серію навчальних заходів для школярів, під час яких навчали дітей безпечній поведінці в Інтернеті.

💬 «Дотримання правил кібергігієни може захистити нас від небезпеки в цифровому світі. Дітям важливо розуміти як захиститися від кібершахраїв та куди звертатися по допомогу», — зазначає начальниця відділу Тетяна Кулішова.

На Київщині ж юристи Білоцерківського бюро правничої допомоги долучилися до 3 тренінгів для прийомних батьків, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу Білоцерківського району, які проводили фахівці Київського обласного центру соціальних служб. Разом з батьками участь у тренінгах взяли і фахівці центру, які супроводжують ці сім’ї.

#Безоплатна правнича допомога