04.07.2025 13:50
Остерігайтеся шахрайських телеграм-ботів!

Шахраї використовують різні методи, щоб змусити користувачів переходити у фальшиві телеграм-боти, які маскуються під офіційні. Їхній головний інструмент – неуважність користувачів.
Як працює ця схема?
Фальшиві чат-боти: шахраї створюють боти, що візуально схожі на офіційні чат-боти банків та інших установ. Вони копіюють логотипи, опис і навіть стиль комунікації.
Граматичні хитрощі: використовують офіційні назви банків чи інших установ з мінімальними варіаціями. Побіжно переглядаючи назву, користувач може не помітити підміни.
Фейковий значок верифікації: завдяки преміумпідписці в телеграмі шахраї додають спеціальні стікери, що імітують офіційний статус акаунту.
Обман через соцмережі: зловмисники розсилають повідомлення з пропозиціями про грошову допомогу, компенсації або виграші, вимагаючи перейти в підроблений телеграм-бот для оформлення заявки.
Збір персональних даних: після переходу на шахрайський ресурс користувачів просять ввести дані платіжних карток, коди банків, паролі тощо, що призводить до крадіжки коштів із рахунків.
Як уникнути шахрайства?
Надавай перевагу іншим каналам зв’язку з банками та організаціями: використовуй офіційний сайт, мобільний додаток, офіційний номер телефону банку чи іншої установи.
Якщо потрібно скористатися чат-ботом, знайди посилання на нього на офіційному сайті або в офіційному застосунку банку. Не погоджуйся на оформлення грошової допомоги через чат-бот.
Поділитись
Дізнайтеся також
04/07/2025
Дистанційне обслуговування за допомогою електронних сервісів вебпорталу Пенсійного фонду України
04/07/2025
Базова соціальна допомога
Усі новини