22.10.2024 12:59

Коли паспорт громадянина України вважається недійсним та підлягає обміну?

45743755-4ca7-410d-bd17-287a50025a66.jpg

Чи можна звертатися за отриманням адміністративних послуг з електронним паспортом? Сьогодні на ці питання #ВідповідаєЮрпорадник.

⁉️Запитання: Добрий день! Минулого місяця звернулася в ЦНАП для оформлення довідки ВПО. Під час прийому мій паспорт не зчитувався пристроями ЦНАПу. Мені сказали, що моя ID-картка розмагнічена і мені потрібно робити новий паспорт. Що мені робити в цьому випадку? Чи справді потрібен новий паспорт?

✅Відповідь:

Відповідно до п. 108 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України затвердженого постановою Кабміну від 25.03.2015 № 302 паспорт визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується у разі:

☑️непридатності паспорта для подальшого використання;

Згідно з наказом МВС України від 06.06.2019 № 456 непридатним для користування паспорт визнається, якщо паспорт/фотокартка має:

▪️ пошкодження (та/або відсутня його/її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, власне ім’я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі,

▪️пошкодження перфорованої серії та номера, що не дають змогу встановити реквізити паспорта,

▪️виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки,

▪️пошкодження, які блокують можливість зчитування,

▪️ внесення змін до інформації безконтактного електронного носія).

☑️припинення громадянства України або скасування рішення про громадянство України;

☑️коли він заявлений як втрачений або викрадений та прийнято рішення про оформлення нового паспорта;

☑️оформлення паспорта/паспорта зразка 1994 року з порушенням вимог законодавства (наприклад, вклеювання до паспорта зразка 1994 року фотокартки самостійно власником такого документу, іншими особами, які не наділені відповідними повноваженнями тощо);

☑️неотримання його заявником протягом року;

☑️смерті особи, якій було видано такий паспорт;

☑️закінчення строку його дії або прийняття рішення про обмін такого паспорта до закінчення строку його дії;

☑️виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта (наприклад, у написанні прізвища, імені, по батькові, даті народження тощо);

☑️коли він підлягає обміну у зв’язку із зміною інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації.

❗️Зверніть увагу! Якщо на паспорті є пошкодження, які блокують можливість зчитування, його доведеться замінити.

❓ Як бути у Вашому випадку просто зараз?

Звернутися за наданням послуги з оформлення довідки ВПО з електронним паспортом в Дії.

☝️Такий паспорт є аналогом фізичного паспорта, має таку ж юридичну силу і повинен прийматися всіма органами.

#Юридичний порадник для ВПО