18.10.2024 08:31

Нагадуємо, що малозабезпеченим родинам в Україні надається державна соціальна допомога

7d582b46-9fd2-47b0-b428-59adad253d4b.jpg

👉Малозабезпеченою сім’єю вважають родину, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від гарантованого прожиткового мінімуму для неї.

З 1 березня 2024 року перелік отримувачів розширили й тепер допомога призначається:

✅для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ;

✅для родин ВПО, які, внаслідок переміщення, не працювали або не сплачували ЄСВ.

Для отримання послуги необхідно звернутися до управління праці та соцзахисту населення, тергромади або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) й надати необхідні документи.

Документи можна передати особисто або надіслати поштою. Протягом 10 днів вам повідомлять про результати.

❗️Увага! Оформлення допомоги безкоштовне.

У 2024 році на малозабезпечених нараховується:

👉для працездатних — 1 665,4 грн;

👉для тих, хто не працює, та осіб з інвалідністю — 2 361 грн;

👉для дітей до 6 років — 3 588,2 грн;

👉для дітей до 18 років — 4 474,4 грн;

👉для дітей до 23 років (за умови навчання) — 4 239,2 грн.

Заявник має право обрати зручний для себе спосіб виплати допомоги: переказом на банківський рахунок або на відділення Укрпошти.

Допомога призначається строком на шість місяців, який може бути продовжений за умови дотримання певних вимог, зокрема підтвердження низького доходу.

#ГО "ВПО України"