15.10.2024 10:17

Перш ніж створити громадську організацію, важливо чітко визначити напрямки її діяльності та сферу, на яку ви хочете впливати

34efdf8c-ac30-4cbd-a59e-f1e248ece442.jpg

Це допоможе не лише окреслити цілі, але й зрозуміти, які ресурси та структуру вам потрібні для успішної роботи.

♻️ ГО можуть працювати у різних сферах – від захисту прав і свобод до культурної діяльності. Тож варто ретельно продумати, яким чином ваша організація сприятиме позитивним змінам у суспільстві.

На рівні статуту ви можете деталізувати й визначати абсолютно різні сфери роботи. Громадська організація може бути зареєстрована як юридична особа або без такого статусу.

❗️Так в чому ж полягає відмінність між громадською організацією зі

статусом юридичної особи та громадською організацією без статусу

юридичної особи❓️

⚠️ Як громадська організація зі статусом юридичної особи, так і громадська

організація без такого статусу створюються з однаковою метою. Але в них є і певні відмінності:

1️⃣ ГО зі статусом юридичної особи має право відкривати власні рахунки в установах банку і залучати кошти на здійснення цілей та досягнення мети діяльності організації. У ГО без статусу юридичної особи немає такого права;

2️⃣ ГО зі статусом юридичної особи повинна раз на рік подавати звіти до державної податкової служби щодо використання коштів організації, а у ГО без статусу юридичної особи немає такого обов’язку;

3️⃣ ГО зі статусом юридичної особи може мати власну символіку (емблема, печатка, герб), яка підлягає державній реєстрації;

4️⃣ Також ГО зі статусом юридичної особи може створювати свої відокремлені підрозділи, оскільки набуває усіх ознак, які є характерними для юридичної особи. ГО без статусу юридичної особи такої можливості не має;

5️⃣ ГО зі статусом юридичної особи здійснює свою діяльність на підставі Статуту, який затверджується на Установчих зборах засновників

громадської організації. ГО без статусу юридичної особи може здійснювати

свою діяльність як на основі Статуту, так і без нього;

6️⃣ ГО зі статусом юридичної особи підлягає державній реєстрації як юридична особа і подає для державної реєстрації документи, передбачені статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань";

7️⃣ ГО без статусу юридичної особи підлягає державній реєстрації як громадське об’єднання, яке не має статусу юридичної особи і подає документи, передбачені статтею 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

8️⃣ ГО зі статусом юридичної особи для виконання своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане такому ГО його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності такого об'єднання, підприємницької діяльності створених ним юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом.

#Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м.Київ