14.10.2024 14:37

Допомогти відновитися: як правильно спілкуватися зі звільненими з полону

f137b066-aa8f-4744-b123-bbcf8b9f0fd8.jpg

❗️Поради щодо цього підготували спеціалісти Міністерства внутрішніх справ. Ось декілька з них:

• Не нав’язуйтеся із запитаннями про події в полоні, зокрема: «Як там було?», «Що ти бачив?», «Що пережив?». Вони можуть зайвий раз травмувати.

• Не втручайтеся в зону комфорту. Не варто несподівано торкатися або обіймати людину. Цей контакт може бути неочікуваним і викликати тривогу.

• Не знецінюйте досвід перебування в полоні. Якщо військовослужбовець ділиться своїми переживаннями, важливо уникати фраз на кшталт «Нічого страшного не сталося» або «Все буде добре».

• Мотивуйте та підтримуйте. Говоріть про сьогодення, плани, фізичний стан і самопочуття. Також звертайте увагу на те, які наразі є можливості для тих, хто повернувся.

• Не варто ухвалювати рішення за людину або ставити її перед фактом. Натомість допоможіть їй поступово повернути відчуття контролю над власним життям.

❗️Допомога людині, яка повернулася з полону, може бути нелегкою. Але родина і близькі мають силу та можливість надати необхідну підтримку. Пам’ятайте: ваші любов і розуміння є ключем до успішної адаптації.

#Мінреінтеграції