14.10.2024 09:15

5 поширених питань, які стосуються виплати допомоги на проживання ВПО для дітей

62353ae6-447b-44b5-b1c9-28f1911e84c1.jpg

1️⃣Які діти мають право на призначення допомоги на проживання ВПО?

Як і у випадку з дорослими, мають право на призначення допомоги на проживання діти, які:

▪️ перемістилися з територій включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф 👉http://surl.li/elqjk (за умови, що НЕ визначено дати завершення бойових дій або тимчасової окупації);

▪️ у яких внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією, житло знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання).

❗️Важливо! Допомога також призначається дитині, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

2️⃣Який розмір допомоги на проживання ВПО для дітей?

Розмір допомоги становить 3000 грн.

❗️Звертаємо Вашу увагу! Дитиною вважається особа ДО досягнення 18-річного віку. Якщо під час отримання допомоги на проживання дитині виповнилося 18 р., з наступного місяця після виповнення повноліття вона отримуватиме допомогу у розмірі 2000 грн. незалежно від того навчається вона чи ні.

3️⃣На який період призначається допомога на проживання дитині?

Допомога на проживання ВПО є строковою виплатою і призначається на 6 місяців з можливістю продовження її для вразливих категорій громадян, як для дорослих, так і для дітей.

4️⃣Чи можна оформити допомогу ВПО тільки на дітей?

Ні. Діти розглядаються лише в складі сім'ї. Для продовження допомоги на наступний 6-місячний період критеріям для продовження виплат повинна відповідати вся сім'я (в тому числі й ті її члени, які не є ВПО), а це, нагадуємо⤵️

✔️ відповідність “майновим” критеріям 👉 https://cutt.ly/ZwMfwmVP

✔️ період переміщення (повторного переміщення) після 1 січня 2022 р.;

✔️ сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує 9444 грн.;

✔️відповідність вимогам, встановленим для сім'ї (тобто, зайнятість або поважні підстави для незайнятості в працездатних членів сім'ї, наявність дітей, які навчаються тощо).

⚠️Виняток: діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, а також з важкими захворюваннями, яким не встановлено інвалідність, діти, які прибули без супроводу законного представника.

5️⃣Чи призначається допомога на проживання ВПО дітям, які перебувають на повному державному утриманні?

Ні, допомога не призначається на отримувача, який:

▪️ перебував і після переміщення перебуває на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;

▪️ перебував і після переміщення перебуває на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування.

#Юридичний порадник для ВПО