03.10.2024 09:18

На яку допомогу може розраховувати особа, яка досягла пенсійного віку, однак не має достатньої кількості стажу для призначення пенсії

e419241a-0ed0-4e3a-a281-8068b9bc7def.jpg

⁉️Запитання: Чи маю я право на якусь допомогу, якщо не можу вийти на пенсію? 60 років, проте стажу лише 15 років.

✅Відповідь:

Відповідно до постанови Кабміну від 27 грудня 2017 №1098 може оформити однойменну тимчасову державну соціальну допомогу людина, яка:

☑️ є непрацюючою особою,

☑️ досягла загального пенсійного віку,

☑️ не набула права на пенсійну виплату в зв’язку з відсутністю достатньої кількості страхового стажу,

☑️ на момент оформлення соціальних виплат має не менше 15 років страхового стажу.

❓ Як оформити цю допомогу?

Для призначення тимчасової допомоги необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за адресою фактичного проживання із наступним пакетом документів:

📄 заява 👉 https://cutt.ly/neYCWA9u

📄документ, що посвідчує особу і її місце проживання та ІПН (лише для пред'явлення);

📄 довідка про наявний страховий стаж (видається в Пенсійному фонді по запиту особи);

📄 декларація про доходи і майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги 👉 https://cutt.ly/YeYCEF8z;

📄 копія рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).

❓На скільки часу та в які строки призначається ця допомога?

Тимчасова фінансова допомога призначається з дня, що настає після дати досягнення 60-річного віку, за умови, що звернення за оформленням грошових виплат відбулося не пізніше ніж через 3 місяці після досягнення такого віку. Якщо ж людина звернулася з заявою пізніше - грошова допомога призначається з дня звернення за нею, тобто з дати подання всіх необхідних документів та довідок.

⏳ Водночас допомога призначається на 6 місяців з можливістю продовження виплат.

❓ В яких випадках соціальна допомога НЕ призначається?

Допомога НЕ призначається в разі, якщо:

❎ особа отримує пенсію (в т.ч. соціальну), працює або веде іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;

❎ особа або члени її сім’ї протягом року перед зверненням за тимчасовою допомогою здійснив покупку (оплату послуг) на суму понад 50 тис. гривень;

❎ середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні півроку перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;

❎ в результаті вибіркової перевірки виявлені додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно (здавання в оренду житлового приміщення (будинку), заробіток членів сім’ї, які офіційно не працевлаштовані тощо);

❎ у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. м на 1 члена сім’ї та додатково 10,5 кв. м на сім’ю, чи більше одного автомобіля (іншого транспортного засобу, механізму).

Зверніть увагу! Допомога пенсіонерам, які не мають достатнього пенсійного стажу, може призначатися всупереч деяким вищевказаним обмеженням за висновком комісії, якщо в складі сім’ї є людина з інвалідністю. Рішення приймається після обстеження матеріально-побутових умов особи, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

❓Як здійснюється виплата допомоги?

Допомога виплачується в грошовій формі щомісяця на поточні рахунки в банках або через Укрпошту на вибір отримувача.

#Юридичний порадник для ВПО

872f90c0-9251-4164-b0d0-c4f09b44028b.jpg 781c900d-dbcd-43f9-abce-4e2a0f3c860a.jpg cae73f62-e008-4973-9d00-d09d9e1fd45f.jpg 912b18b8-e087-4f7f-9f95-2222fb3265fb.jpg