25.09.2024 09:08

Що таке первинна правнича допомога і де її можна отримати?

16f1de0b-b6b7-416f-9d85-636a063b992f.jpg

Відповідно до ст. 1 ЗУ “Про безоплатну правничу допомогу”, безоплатна правнича допомога - правнича допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел #ВажливоЗнати.

⁉️Що таке первинна правнича допомога і де її можна отримати?

Це, зокрема:

▪️ надання правової інформації;

▪️ надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

▪️ складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру, зокрема позовів).

❓Ким надається первинна правнича допомога?

Її можна отримати в:

➡️органах виконавчої влади та місцевого самоврядування;

➡️центрах з надання безоплатної правничої допомоги;

➡️правозахисних організаціях, фондах, зокрема БФ “Право на захист”;

➡️адвокатів та інших фахівців у відповідній галузі права тощо.

✅Тобто, якщо, до прикладу, працівник соцзахисту роз'яснює Вам умови та порядок призначення певної соціальної допомоги - це надання первинної правничої допомоги.

⁉️Що таке вторинна правнича допомога і де її можна отримати?

Безоплатна вторинна правнича допомога включає:

1️⃣захист (в кримінальному провадженні, в справах про адміністративні правопорушення);

2️⃣здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3️⃣складення документів процесуального характеру (зокрема написання позовної заяви, апеляційної скарги тощо).

✅Держава гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, право на безоплатну первинну правничу допомогу, яка надається органами державної влади, місцевого самоврядування, центрами БПД.

✅Якщо ж говорити про вторинну безоплатну правничу допомогу, то вона доступна для окремих категорій осіб, зокрема, для ВПО.

📃Повний перелік громадян, які мають право на вторинну БПД 👉 http://surl.li/khwaz

🤖Водночас нагадуємо, що чат-бот «Юридичний порадник для ВПО» від БФ «Право на захист» - це інноваційний цифровий помічник, покликаний надавати ВПО та постраждалим від війни зручний доступ до найнеобхіднішої юридичної інформації з багатьох важливих тем.

Бот допомагає з питаннями, котрі стосуються:

🔹 документів: отримання вперше, обміну, відновлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта, ідентифікаційного коду, свідоцтва про народження, шлюб;

🔹 соціальних виплат: допомоги на проживання ВПО, малозабезпеченим сімʼям, сімʼям з дітьми, особам з інвалідністю;

🔹пенсії: оформлення вперше (за віком, за вислугою років, за інвалідністю), відновлення пенсії;

🔹житла: отримання компенсації у разі руйнування житла, поради щодо безпечної оренди житла, пільги щодо оплати комунальних послуг;

🔹трудових питань, які можуть виникати у працівника, роботодавця, підприємця або безробітного;

🔹сімейних, спадкових, освітніх питань;

🔹виїзду за кордон;

🔹питань, повʼязаних із дією воєнного стану та багато іншого.

🤳Скористайтеся чат-ботом або розкажіть про нього тим, кому це буде корисно!

🌐Щоб скористатися чат-ботом «Юридичний порадник для ВПО», перейдіть на сайт проєкту https://chatbot.r2p.org.ua/ і натисніть «Хочу спробувати!»

#Юридичний порадник для ВПО