13.09.2024 11:15

У пошуках інформації про зниклу людину рідні поширюють інформацію про неї у групах у соціальних мережах, телеграм-каналах тощо

a0d4aaaa-7461-43ed-af74-412f3953da89.jpg

👆 Такі дії можуть серйозно нашкодити. Особливо, коли це стосується військових.

Що не можна робити:

▪ Виставляти фото зниклого/ї у військовій формі в соцмережах.

▪ Називати військову частину чи батальйон.

▪ Вказувати точну останню локацію зниклого.

▪ Тегати його/її профіль у соцмережах.

▪ Повідомляти ці відомості стороннім людям.

Чому це не можна робити:

▪ Якщо військовий/а у полоні, то може розповісти зовсім іншу історію. Ваші відомості можуть коштувати йому життя.

▪ Він/вона може вдавати цивільного та намагатися вийти з оточення в цивільному одязі.

▪ Розкриття позицій підрозділу зниклого/ї може загрожувати його/її побратимам.

Стережіться шахраїв ❗️

Детальна інформація про зниклого/лу у групах пошуку в соцмережах, може привернути увагу шахраїв.

Вони обіцяють за винагороду надати інформацію про зниклих або ж посприяти швидшому внесенню полонених у списки обміну. А після отримання грошей зникають.

⚖️ Так, на Миколаївщині вже є вирок суду по жінці, яка адмініструвала групи з пошуку зниклих у Facebook та Viber. В суді було доведено 76 епізодів, в яких вона виманила з рідних зниклих військових майже 270 тисяч гривень.

✅ Для пошуку зниклих та щодо обміну полонених варто звертатися лише до уповноважених державою органів. Їхні послуги безоплатні. Якщо вам пропонують заплатити за «сприяння» – зверніться до поліції.

#Безоплатна правнича допомога