28.08.2024 14:52

Вчимо працювати з відкритими даними.

5c38a005-927e-45dc-b1e6-dd2e2c420189.jpg

У 4 університетах України викладатимуть курс «Журналістика даних»

Продовжуємо впроваджувати найкращі світові практики в українську освіту та запускаємо модульний курс «Журналістика даних» в чотирьох закладах вищої освіти:

🏫 Львівському національному університеті імені Івана Франка;

🏫 Національному університеті «Запорізька політехніка»;

🏫 Волинському національному університеті імені Лесі Українки;

🏫 Українському католицькому університеті.

Датажурналістика — один із трендових медіанапрямів, у якому використовують великі масиви відкритих даних для досліджень. В основі аналізу — інформація, яка допомагає виявляти корупційні схеми — бюджети міст і громад, декларації публічних службовців, судові рішення, інформація про забудовників та учасників тендерів.

Навчальний курс містить 8 модулів та охоплює різні аспекти роботи з даними. Серед ключових тем:

🔓 нормативно-правова база відкритих даних

🔓 інструменти та методи роботи з різними джерелами

🔓 обробка машиночитаної інформації

🔓 основи візуалізації даних

🔓 принципи датажурналістики та багато іншого.

Під час курсу студенти навчаться працювати з великими обсягами даних і відкриють для себе нові кар’єрні та наукові можливості в датажурналістиці.

Нагадаємо, вперше в Україні викладати відкриті дані почали у 2023 році — для студентів магістратури Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Розвиваємо екосистему open data-освіти в Україні разом 🤝🏻

Курс розроблено за підтримки Міністерства цифрової трансформації України за сприяння Проєкт “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID і UK Dev. Партнер у реалізації проєкту — Офіс ефективного регулювання BRDO.

#Міністерство цифрової трансформації України