19.08.2024 15:42

Державний ліцей «Міжнародна українська школа» (МУШ) готується до трансформації

3327524d-1f12-4bfb-9a99-47dfd98b4571.jpg

❗️Основна мета змін, які плануються, — зберігати зв’язок із кожною українською дитиною за кордоном.

Про це розповів народний депутат Роман Грищук на нараді щодо вирішення проблемних питань перебування українських громадян за кордоном під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

❗️Серед основних задумів щодо трансформації МУШ — розділення її на 2 компоненти:

1. Центр освітньої дипломатії (структуру, яка управлятиме українськими освітніми центрами за межами України);

2. Платформу для екстернатної форми здобуття освіти і дистанційного асинхронного навчання.

❗️Планується розширення переліку українських осередків за кордоном, які будуть включені у мережу МУШ. Зокрема, це:

- повноцінні українські школи за кордоном,
- суботні школи з українознавчим компонентом,
- культурні осередки.

Цим осередкам будуть надані різні статуси і визначені чіткі критерії для отримання партнерства МУШ. Для них буде передбачена методологічна підтримка, визнання нашою державою та інші види допомоги. У тому числі, забезпечення українськими підручниками.

💬«Для того, щоб реалізувати таку трансформацію, МУШ необхідна підтримка. Тому давайте об’єднаємо наші зусилля і якомога швидше запустимо цей процес», — наголосила Віцепрем’єрка.

#Мінреінтеграції