30.07.2024 11:34

Більшість українських шукачів притулку планують повернутися додому

3eb312f1-def6-42ff-ba6c-f49e2eb950bf.jpg

❗️Більшість опитаних українських шукачів притулку (64%) не адаптувалися до життя у країнах тимчасового перебування й готові повернутися в Україну.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження (https://gradus.app/.../migration-intentions-ukrainians.../), проведеного компанією Gradus Research.

❗️Згідно з дослідженням, на намір повернутися в Україну найбільше впливає фактор адаптації (про нього зазначили 55% респондентів).

Також про своє бажання повернутися додому повідомили ті шукачі притулку, які працюють віддалено на українські компанії (70%) або є тимчасово непрацевлаштованими (68%).

❗️Водночас більшість опитаних (62%) поки вагаються назвати точний час повернення в Україну.

Проте респонденти назвали фактори, які сприятимуть швидшому ухваленню рішення повернутися додому.

❗️До таких факторів 41% опитаних віднесли гарантоване стабільне працевлаштування.

Наявність фінансової допомоги в Україні на час повернення важлива для 36% респондентів, а для 33% — можливість отримання чи облаштування житла у безпечних регіонах України.

❗️Ще близько чверті опитаних (27%) готові повернутися в Україну у разі посилення протиповітряної оборони.

Мінреінтеграції