25.07.2024 13:44

53 нові патронатні родини з’явилися в Україні з початку цього року.

66a22c2579088__452945169_907100961455906_742210130387387462_n.jpg

Ще стільки ж патронатних вихователів зі своїми помічниками завершують навчання і незабаром почнуть працювати.

Це — проміжні підсумки проєкту “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату”. Його мета — за півтора року збільшити кількість патронатних сімей до п’ятиста.

Просто зараз в Україні працює 341 патронатна сім’я, яка виховує майже 700 дітей. Це недостатньо, адже дітей, які потребують тимчасових родин, набагато більше.

Патронат над дитиною — це послуга в громадах, яка, без перебільшення, рятує дітей від інтернатів. Коли батьки опиняються в складній ситуації і тимчасово не можуть виконувати свої обов’язки, дітей бере на виховання патронатна сім’я. І навіть, якщо повернення в біологічну родину неможливе, діти продовжують зростати в сімейному середовищі, поки для них шукають прийомну сім’ю або усиновлювачів.

Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” покликаний виправити цю ситуацію і задати тренд розвитку послуги патронату на майбутнє.

За участь у проєкті змагалися понад 600 громад, 184 з них – пройшли конкурсний добір. Нині ці громади мають підтримку в рекрутингу патронатних вихователів.

📌 Більше про патронат над дитиною — на сайті: https://www.msp.gov.ua/news/23899.html

Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” виконується спільно Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, Partnership for Every Child / Кожній дитині, Міністерством соціальної політики України, Національна соціальна сервісна служба України, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки European Union in Ukraine та Австрійської Агенції Розвитку (ADA) Österreichische Botschaft Kyjiw / Austrian Embassy in Kyiv.

#Мінсоцполітики