04.07.2024 09:00

Основи безбар’єрності: як посприяти поверненню ветерана до роботи?

66863a4e837d1__Мінреінтеграції-світла.jpg

Питання повернення ветеранів до цивільного життя та роботи стає все більш актуальним. Після досвіду бойових дій вони часто прагнуть змінити сферу діяльності, шукаючи нові кар’єрні можливості.

❗️Поради роботодавцям щодо забезпечення умов для успішної інтеграції ветеранів розроблені в межах Довідника безбарʼєрності — посібника з нової етики спілкування, створеного в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Ветерани володіють багатьма навичками, які можуть бути корисними у цивільному житті. Це і здатність до командної роботи та швидкої адаптації до кризових ситуацій, досвід користування технікою, вміння керувати людьми, ухвалювати складні рішення тощо.

❗️Ці якості роблять ветеранів цінними працівниками, здатними ефективно виконувати завдання та керувати командами.

▪️Попри переваги, ветерани можуть стикатися з певними труднощами під час інтеграції:

• Психологічні переживання, такі як підвищена тривожність, проблеми зі сном, апатія та дратівливість.

• Фізичні травми або інвалідність, які вимагають облаштування безбар’єрного простору.

• Упередження роботодавців щодо можливого посттравматичного стресового розладу та інших ментальних проблем.

Для успішної інтеграції ветеранів роботодавцям варто враховувати кілька важливих моментів:

1. Гнучкий графік роботи: надання гнучкого графіка перші три місяці після повернення, щоб ветеран міг адаптуватися.

2. Психологічна підтримка: організація у компанії психологічної підтримки фахівцем, який має навички роботи з бойовими травмами, а також запровадження служби підтримки.

3. Призначення ментора: допомога ментора, бажано із військовим досвідом.

4. Навчання для колективу: тренінги щодо уникнення конфліктів і задля адекватного реагування на стрес.

5. Реінтеграційна програма: політика співбесід, супровід та адаптація робочого простору.

6. Поновлення знань: варто організовувати для ветеранів навчання для поновлення професійних навичок та набуття нових знань.

❗️Також компанії можуть організовувати заходи пошани для ветеранів, що повернулися, і вшанування пам’яті загиблих. Це покращить імідж роботодавця серед ветеранської спільноти та сприятиме позитивному ставленню до компанії.

Співбесіда з ветеранами має бути звичайною, але для кращої інтеграції важливо запитати про їхній бойовий досвід. Також необхідно провести роботу з визначення їхніх кар’єрних планів, щоб знайти спільні рішення.

❗️Такий підхід не лише сприятиме розвитку компанії, але й допоможе ветеранам віднайти своє місце у цивільному житті.

📲Мінреінтеграції