Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

22.07.2025 15:40

Особисте розпорядження військовослужбовця: для чого та як оформити?

51963818-c483-4f5a-827b-3c294c311e6c.jpg

Право на захист та Юридичний порадник для ВПО спільно пояснюють. Дивіться інфографіку та читайте текст нижче.

Зверніть увагу! Справжність підпису військовослужбовця має бути засвідчена нотаріусом або керівником військової частини (підрозділу, військового формування тощо).

Які подальші дії після засвідчення підпису військовослужбовця?

Після засвідчення підпису військовослужбовець передає розпорядження керівнику військової частини (підрозділу, військового формування тощо).

Якщо підпис засвідчував нотаріус, передати документ потрібно протягом 30 днів. Далі вже командир передає документ службі діловодства, де він реєструється, після чого приймається на зберігання.

На практиці трапляються випадки, коли особисті розпорядження після їх оформлення військовослужбовцем можуть зникнути. За відсутності доказів довести їх існування практично неможливо. Водночас, якщо зробити копії розпорядження, при засвідченні оригіналу розпорядження на цих копіях робиться запис. Копії варто направити близьким, на користь яких воно зроблено.

Важливо, що зміст розпорядження є таємницею до настання події, на випадок якої воно зроблено. Така заборона не поширюється на самого військовослужбовця, який може, як уже зазначалося, передати копії особистих розпоряджень довіреним особам.

А що буде, якщо військовослужбовець склав розпорядження, а потім передумав?

У будь-який час військовослужбовець може як скасувати, так і змінити особисте розпорядження. Кожне нове скасовує дійсність попереднього, про що робиться запис в новому розпорядженні.

Скасовані особисті розпорядження повертаються військовослужбовцю рекомендованим листом або передаються особисто.