15.07.2025 12:06
Актуальні можливості для ветеранів, ветеранок, членів їхніх родин та родин загиблих Захисників та Захисниць

Скористайтеся самі та поділіться з тими, кому це може бути корисно.
У застосунку Дія запрацював Ветеран Pro — новий цифровий простір державних послуг для ветеранів та ветеранок. Це окремий розділ, створений Мінветеранів спільно з Мінцифрою спеціально для ветеранів та ветеранок. Наразі у Ветеран Pro доступні такі функції: пошук фахівця супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та оцінка фахівця супроводу, Ветеранський спорт, єОселя, єВідновлення, встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, подання заяви на субсидію. Перелік послуг постійно розширюватиметься. Ветеран Pro доступний після встановлення мобільного додатку Дія на пристрій із доступом до Інтернету. Для користування потрібна електронна ідентифікація через Дію, реєстраційний номер платника податків та електронне посвідчення ветерана.
Другий онлайн-воркшоп конкурсної програми “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” відбудеться в середу, 16 липня, о 12:00. Якщо ви маєте намір подавати заявку на конкурс, долучайтеся до зустрічі та дізнайтеся: хто може отримати грант в межах конкурсу “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”; яким критеріям має відповідати аплікаційний пакет; який порядок конкурсного відбору проєктів та інше. Ви також зможете поставити свої запитання фахівцям Українського ветеранського фонду. Реєстрація на воркшоп — за посиланням: https://forms.gle/o984heyPM7JsJHQY8. Посилання на приєднання до онлайн-конференції надійде на вказану під час реєстрації електронну пошту.
Ветерани і ветеранки можуть взяти участь у безплатній ІТ-програмі kood/Zhytomyr, розробленій за естонською моделлю peer-to-peer навчання. Проєкт реалізується за підтримки уряду Естонії у партнерстві з Державним університетом “Житомирська політехніка”. Навчання відбуватиметься англійською мовою (рівень знання англійської має бути не нижче B2). Попередній досвід у програмуванні чи технічна освіта необов’язкові. Головні вимоги — вік від 18 років і бажання навчатися. Щоб долучитися, необхідно пройти Selection Sprint — тритижневий відбірковий інтенсив (два тижні офлайн у Житомирі, а один онлайн). Перший Selection Sprint відбудеться 21 липня – 8 серпня, другий — 11 серпня – 29 серпня. Початок навчання: вересень 2025. Тривалість програми — 12 місяців. Формат — онлайн або гібридний. Заявки приймають з червня 2025 на сайті: koodukraine.tech.
Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду — це першомоментна допомога в складних ситуаціях. Зателефонувавши на номер 0 800 33 20 29, ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та сімей загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати психологічну підтримку та юридичні консультації. Дзвінки безплатні. Щоб отримати письмові безоплатні юридичні консультації — залишайте свої питання у спеціальній формі на сайті: https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/. Юристи звʼяжуться з вами та обовʼязково допоможуть.
Ветеранів, ветеранoк та членів їхніх родин, а також представників і представниць організацій, дотичних до ветеранської політики та підтримки ветеранської спільноти, запрошують долучитися до національного онлайн-західу «Об'єднуючи зусилля — робимо сильних сильнішими», який відбудеться 18 липня. Під час заходу учасники дізнаються всі деталі проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей: Свої для своїх», а також отримають інформацію про навчальні курси, програми підтримки, консультації, бізнес-гранти та інші можливості, передбачені в межах проєкту. Захід організовано в рамках проєкту DVV International в Україні за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Реєстрація — за посиланням: https://forms.gle/qHVeuAvZY6vKqozj6.
В Україні діє спеціальна електронна черга для тих, хто потребує операції зі встановлення штучних суглобів. Це зроблено, щоб процес був прозорий та безоплатний. А ветерани й ветеранки війни мають право пріоритетного запису до такої черги. Записатися до електронної черги можна незалежно від місця проживання, але лише в один медзаклад і тільки на один тип суглоба. Для реєстрації в електронній черзі слід звернутись до медзакладу, який надає послуги з безоплатного ендопротезування, написати відповідну заяву, додати медичний висновок від ортопеда-травматолога та надайте документ, що підтверджує статус ветерана. Детальна інформація — за посиланням: https://cutt.ly/ErIq9gHE.
Долучайтеся до 8-го Всеукраїнського забігу “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України”. Цей забіг — можливість вшанувати пам’ять Захисників й Захисниць, які загинули в російсько-українській війні, підтримати їхні родини та висловити подяку. Реєструйтеся, обирайте дистанцію у 2 км, 5 км або 10 км, а вже 30 серпня приєднуйтеся до забігу із закріпленим на футболці іменем знайомого або незнайомого Захисника чи Захисниці, які віддали найдорожче за нашу з вами свободу. А також розкажіть про їхні історії у соцмережах із хештегами #БіжуЗаГероя_2025 і #забіг2025. Посилання для реєстрації в Києві та за кордоном: https://timer.newrun.com.ua/event/171. Реєстрація триває до 10 серпня. Інформацію про місця старту в Києві та інших містах учасники отримають на електронну пошту після реєстрації.
Fight For Right запрошує ветеранок з інвалідністю та без інвалідності на онлайн-зустрічі в групі психологічної підтримки. Зустрічі відбуватимуться щотижня упродовж трьох місяців у вечірні години. У групі будуть жінки, які мають схожі переживання і досвід та хочуть отримати підтримку, стати на шлях до себе нової. Разом із психологинею, ветеранкою Анастасією Войнаровською, учасниці зустрічей вчитимуться долати проблеми в комунікації з рідними, дітьми та партнерами чи партнерками, відчуття «вини уцілілих», приймати свою інвалідність, стабілізувати психоемоційний стан. Щоб долучитися — заповніть анкету за цим посиланням: https://6c1ow56dzjw.typeform.com/to/Ltp9lH7q.