Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

11.07.2025 11:20

Право дітей військових на освітні пільги

f5b691c5-fd4a-4f86-8611-9b6375b4c24f.png

Держава забезпечує учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», військовополоненим, після їх звільнення та їхнім дітям, дітям військовополонених, які загинули (померли) у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у закладах вищої освіти, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.

З чого складається державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти

Державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти надається у вигляді:

- повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;

- пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;

- соціальної стипендії;

- безоплатного забезпечення підручниками;

- безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;

- безоплатного проживання в гуртожитку;

- інших заходів.

Умови вступу дітей військових

Діти ветеранів війни (УБД, особа з інвалідністю внаслідок війни, військовополонені) та діти військовослужбовців проходять вступні випробування на загальних умовах. Розраховувати на переведення на вакантні бюджетні місця за умови наявності вільних бюджетних місць після зарахування абітурієнтів, які посіли вищі місця в рейтинговому списку, можуть тільки діти ветеранів війни. Діти військовослужбовців, які не мають відповідного статусу, такого права не мають.

Як подати документи

Для здобуття вищої освіти вступники подають заяви:

- в електронній формі через особистий електронний кабінет вступника;

- тільки у паперовій формі (у зв’язку з неможливістю зареєструвати особистий електронний кабінет вступника):

- у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства (крім осіб з посвідкою на постійне проживання в Україні) та особами, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;

- у разі подання іноземного документа про освіту;

- у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;

- у разі подання заяви на вступ до встановлених Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році строків подання електронних заяв / роботи електронних кабінетів вступників;

- у разі перебування особи на тимчасово окупованій території України;

- у разі неможливості зареєструвати особистий електронний кабінет вступника або подати заяву в електронному вигляді з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти.

Отже, документи для вступу до ВНЗ подаються в електронній формі через електронний кабінет вступника, а в паперовій формі тільки у разі вищезначених умов.

До кожної заяви в електронній та паперовій формі вступник додає текст мотиваційного листа.

Для подання заяв в електронній формі вступник реєструє особистий електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі з питань освіти: https://vstup.edbo.gov.ua/

Під час реєстрації особа зазначає такі дані:

- адресу особистої електронної пошти, до якої особа має доступ. Зазначена адреса буде логіном для входу до особистого електронного кабінету вступника;

- серію та номер документа  про раніше здобуту освіту;

- номер, PIN-код та рік отримання сертифіката національного мультипредметного тесту / екзаменаційного листка, що був отриманий під час реєстрації на Єдиному вступному іспиті / Єдиному фаховому вступному випробуванні / Єдиному вступному випробуванні;

- тип, серію та номер документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків  (у разі відсутності сертифіката НМТ / екзаменаційного листка ЄВІ / ЄФВВ / ЄВВ);

- реквізити документів, що засвідчують підстави для спеціальних умов участі у вступній кампанії, інформація про які доступна в державних реєстрах (посвідчення УБД, рішення суду про позбавлення дитини батьківських прав тощо).

В особистому електронному кабінеті вступник вносить номери телефонів (мобільний та / або домашній) із зазначенням телефонних кодів у міжнародному форматі для можливості оперативного зв’язку закладу вищої освіти з вступником, а також завантажує кольорову фотокартку розміром до 1 Мб у форматі jpg із співвідношенням сторін 3 × 4.

Заклади вищої освіти у своїх Правилах прийому встановлюють перелік додаткових документів, необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну конкурсну пропозицію.

Перелік документів, які підтверджують пільгу на освіту для вступу дітям військовим

Для внесення пільги дітям військовим потрібно особисто або електронною поштою звернутися до закладу освіти з підтверджувальними документами:

- копією свідоцтва про народження дитини;

- копією посвідчення учасника бойових дій / посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни / довідки про перебування військового у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України (батька або матері).

Наразі немає технічної можливості подати такі документи через особистий електронний кабінет вступника. Тому для отримання пільги необхідно звернутися особисто або направити їх копії електронною поштою, якщо у закладу освіти є технічна можливість прийняти їх таким чином.

Для отримання пільги на освіту достатньо лише копії посвідчення учасника бойових дій / посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни / довідки про перебування військового у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України (батька або матері) та свідоцтва про народження дитини. Звертатися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки для отримання довідки про те, що особа є дитиною учасника бойових дій, військовослужбовця не потрібно.

Державна цільова підтримка надається за рішенням керівника закладу освіти.

Інформація станом на 10.07.2025

#Міністерство юстиції України