07.07.2025 08:00
Новий дайджест від Українського ветеранського фонду — можливості для навчання, підтримки, відновлення, створення і розвитку бізнесу

Скористайтеся самі та поділіться з тими, кому це може бути корисно.
Встигніть подати заявку на програму “Ветеранський спорт”. Ця ініціатива надає можливість ветеранам та ветеранкам, а також учасникам бойових дій з інвалідністю отримувати щоквартальну фінансову допомогу в розмірі 1 500 грн для відвідування спортивних залів, басейнів та інших закладів фізичної культури. Реєстрація триває з 1 по 20 липня включно. Заявки подаються в застосунку Дія. Для цього необхідно мати верифікований РНОКПП (картку платника податків), статус УБД та/або ОІВВ у ЄДРВВ, Дія.Картку в банку-учаснику програми. Детальна інформація — на сайті Мінветеранів: https://cutt.ly/krYiZvHR.
Стартував конкурс грантів для ветеранського бізнесу «Варто РОБИти своє 2.0», який реалізує Український ветеранський фонд Мінветеранів у партнерстві з Благодійним Фондом "МХП-Громаді" та агровиробничою компанією Kernel. Фінансову підтримку зможуть отримати ветеранські бізнеси, які працюють у сфері агровиробництва, деревообробки, металообробки, виробництва та переробки харчових продуктів, надання послуг з ремонту або обслуговування власникам майна. Розмір гранту, який зможуть отримати переможці конкурсу, — від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень. Подати заявку та ознайомитися з деталями конкурсу можна на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-robyty-svoye-2-0/.
Перший онлайн-воркшоп конкурсної програми “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” відбудеться в середу, 9 липня, о 12:00. Якщо ви маєте намір подавати заявку на конкурс, долучайтеся до зустрічі та дізнайтеся: хто може отримати грант в межах конкурсу “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”; яким критеріям має відповідати аплікаційний пакет; який порядок конкурсного відбору проєктів та інше. Ви також зможете поставити свої запитання фахівцям Українського ветеранського фонду. Реєстрація на воркшоп — за посиланням: https://forms.gle/o984heyPM7JsJHQY8. Посилання на приєднання до онлайн-конференції надійде на вказану під час реєстрації електронну пошту.
Український ветеранський фонд продовжує співпрацю з American University Kyiv (АЮК) для підтримки ветеранів. Ветерани, їхні подружжя та діти загиблих героїв можуть взяти участь в стипендіальній програмі «Honor», яка забезпечує покриття у розмірі 99% на бакалаврське та магістерське навчання. Стипендії можуть отримати абітурієнти, які відповідають критеріям вступу до АЮК та належать до таких категорій: для бакалаврських програм – діти загиблих захисників / захисниць України; для магістерських програм – вдови / вдівці загиблих захисників / захисниць України, учасники бойових дій, військовослужбовці, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) та мають право навчатися в закладах вищої освіти. Заявки та документи на стипендії приймають: на бакалаврські програми — до 21 серпня, на магістерські — до 11 вересня. Щоб подати заявку — заповнюйте форму «Дізнатись більше» на головній сторінці сайту за посиланням: https://bit.ly/4lbvTTN.
Освітні курси, консультації, ретрити та бізнес-гранти: стартував другий етап проєкту для ветеранів, ветеранoк та їхніх родин — «Свої для своїх». У межах програми від DVV Ukraine учасники можуть пройти безоплатні курси, отримати юридичні, психологічні, професійні та бізнес-консультації, взяти участь у ретритах і реабілітаційних заходах, а також отримати грант на власну справу. До участі запрошують ветеранів, ветеранок, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їхніх родин, а також членів родин загиблих або зниклих безвісти Захисників та Захисниць. Для участі в проєкті необхідно звернутися до однієї з організацій-партнерів. Усі деталі та список партнерів — за посиланням: https://cutt.ly/zrYtLBTr.
Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду — це першомоментна допомога в складних ситуаціях. Зателефонувавши на номер 0 800 33 20 29, ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та сімей загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати психологічну підтримку та юридичні консультації. Дзвінки безплатні. Щоб отримати письмові безоплатні юридичні консультації — залишайте свої питання у спеціальній формі на сайті: https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/. Юристи звʼяжуться з вами та обовʼязково допоможуть.
У Львівській та Івано-Франківській областях реалізується програма підтримки для мікро-, малого та середнього бізнесу. Підприємства, які вже працевлаштували ветеранів / ветеранок чи планують зробити це протягом 2025 року, можуть отримати грант до 2000 євро на створення зручного та інклюзивного робочого місця. Грант передбачає облаштування доступного робочого простору, придбання обладнання для створення інклюзивного робочого місця, консультаційну підтримку з адаптування робочого середовища до потреб людей з інвалідністю; психологічну підтримку команди компанії для кращого включення ветеранів/ветеранок у команду. Подати заявку можна за посиланням: https://ee.kobo.iom.int/x/EsiKgmAC. Реєстрація триває до 20 липня 2025 року. Ініціатива впроваджується в межах проєкту «Соціальне згуртування та реінтеграція ветеранів в Україні», який реалізовує Міжнародна організація з міграції (МОМ) у співпраці з Міністерством у справах ветеранів України та Міністерством економіки України за фінансування Європейського Союзу.
У Чернівецькій області ветеранів, ветеранок, членів їхніх родин, родин загиблих Захисників, осіб з інвалідністю внаслідок війни запрошують на безоплатні професійні курси «Основи бухгалтерії», «Основи масажу», «Нігтьовий сервіс». Навчання розпочнеться у липні. Учасники можуть долучитися до вранішніх або вечірніх груп. Більше інформації та реєстрація — за посиланням: https://cutt.ly/trYtGLHO.
Подбайте про свій бізнес. Український ветеранський фонд компенсує до 20 тисяч гривень за програмою мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Це можуть бути зарядні станції та генератори, компʼютерна техніка та фотоапарати, устаткування для виробництва та багато іншого. Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, мати, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих Захисників. Деталі: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/.
Поділитись
Дізнайтеся також
07/07/2025
Як діяти під час повітряної тривоги: на роботі, в укритті та під час комендантської години
07/07/2025
Як отримати паспорт для виїзду за кордон?
07/07/2025
Як діяти в надзвичайних ситуаціях
Усі новини