26.05.2025 07:29
Щотижнева добірка корисних ініціатив для ветеранів, ветеранок і членів їхніх родин

Користуйтеся та діліться цією інформацією з тими, кому це може стати у пригоді.
Завдяки сучасним технологіям ветеран або ветеранка, які втратили кінцівки, можуть повернути можливість рухатися та вести активний спосіб життя. Реабілітація та протезування — це єдиний спосіб максимально відновити свою мобільність. Усі етапи відновлення фінансуються за рахунок державних коштів. Отримати допомогу можна в закладах охорони здоров'я, які мають договір з Національною службою здоровʼя України (НСЗУ) на відповідний пакет послуг. Медзаклад безплатно забезпечує ветеранів ліками та знеболюючими, що є в Національному переліку основних лікарських засобів та які закуповує МОЗ; витратними матеріалами; лабораторними та інструментальними обстеженнями. Як відбувається реабілітація пацієнтів після ампутації — пояснює Мінветеранів: https://cutt.ly/irc2KsCY.
Платформа «Кар’єра ветерана», — це сучасний онлайн-ресурс, покликаний допомогти українським захисникам і захисницям після завершення служби успішно адаптуватися до цивільного життя. На платформі ви отримаєте комплексну систему підтримки, що охоплює всі ключові етапи працевлаштування: від допомоги у створенні резюме та перекладу військового досвіду на мову цивільних професій до онлайн-курсів для здобуття нових навичок та актуальних вакансій. Інструмент розроблено Українським ветеранським фондом Мінветеранів за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Реєструйтесь на платформі «Кар’єра ветерана» за посиланням: https://work.veteranfund.com.ua/.
Український ветеранський фонд запрошує на вебінар “Переживання втрати: психологічні аспекти та практики підтримки”. Захід відбудеться онлайн 28 травня о 16:00. Під час вебінару психологині Гарячої лінії кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду Ганна Самородченко та Ірина Тернопольська розкажуть про: етапи переживання втрати; як правильно підтримати себе чи близьких людей у втраті; особливості роботи з членами родини зниклих безвісти; інструменти та техніки для підтримки. Реєстрація — за посиланням: https://cutt.ly/1rc3u5dq (усі зареєстровані отримають лінк на трансляцію вебінару).
Громадські організації, які надають підтримку ветеранам, можуть взяти участь у щорічному конкурсі пропозицій для Канадського фонду місцевих ініціатив (CFLI). Конкурс оголосило Посольство Канади в Україні. Середній розмір фінансування CFLI становить від 30 000 до 50 000 канадських доларів (у виняткових випадках максимальна сума фінансування може становити CAD 100 000 на один проєкт). Кінцевий термін подання заявок — 1 червня 2025 року о 23:59. Деталі — за посиланням: https://cutt.ly/irc90zSg.
Триває набір на комплексну програму підтримки та зміцнення ветеранського бізнесу. Взяти участь можуть ветерани й ветеранки або члени їхніх родин, які мають бізнес не менше ніж 6 місяців у Київській, Львівській чи Вінницькій областях; підприємства з офіційно працевлаштованими ветеранами й ветеранками у зазначених регіонах. Програма, зокрема, включає: триденне офлайн-навчання в Києві, Львові або Вінниці для 100 учасників; менторську підтримку; гранти до €6500 для 45 фіналістів, які захистять свої бізнес-плани. Дедлайн подачі заявок: для Києва – 1 червня; для Львова – 5 червня; для Вінниці – 9 червня. Дізнатися більше і подати заявку можна за посиланням: https://cutt.ly/Qrc21O4t.
Українсько-американська громадська організація ENGin запрошує українських військовослужбовців, ветеранів та медиків на безоплатну програму онлайн-практики англійської мови «ENGin for Defenders». Це можливість щотижня спілкуватися англійською мовою з волонтерами з понад 140 країн світу. Формат передбачає неформальне спілкування, адаптоване під рівень учасника, з фокусом на розмовну практику. Учасники можуть обирати індивідуальні заняття або заняття у мінігрупах з волонтерами з усього світу. Підбір волонтера здійснюється з урахуванням рівня англійської та побажань. Володіння англійською на рівні не нижче A2 (базовий). Щоб приєднатися, реєструйтесь на сайті ENGin, у формі реєстрації під час вибору програми оберіть ENGin for Defenders. Участь у програмі не потребує благодійного внеску. Детальна інформація та реєстрація за посиланням: https://uk.enginprogram.org/learn.
Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду — це першомоментна допомога в складних ситуаціях. Зателефонувавши на номер 0 800 33 20 29, ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та сімей загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати психологічну підтримку та юридичні консультації. Дзвінки безплатні. Щоб отримати письмові безоплатні юридичні консультації — залишайте свої питання у спеціальній формі на сайті: https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/. Юристи звʼяжуться з вами та обовʼязково допоможуть.
Команда Центру ініціатив «Повернись живим» запрошує ветеранів та ветеранок на спортивний табір, що пройде з 30 червня по 4 липня. 5 днів учасники та учасниці будуть вчитися грати у волейбол сидячи, відновлюватися, отримувати нові враження від гри та спілкуватися у колі своїх. Взяти участь можуть ветерани і ветеранки, які мають видимі та невидимі травми, поранення чи захворювання, отримані при захисті Батьківщини, та які раніше не брали участі у спортивних змаганнях чи спортивних таборах. Локація — Київ. Участь повністю безоплатна. Організатори покривають всі витрати на проїзд, проживання, харчування та тренування. Зареєструватися можна за цим посиланням: https://forms.gle/9ojXCTHmuGbkbKPE6. Реєстрація триває до 31 травня включно.
Поділитись
Дізнайтеся також
27/05/2025
Медіація: що це і як скористатися?
27/05/2025
Корисні послуги і ресурси для родин з дітьми
27/05/2025
Опіка до усиновлення дитини
Усі новини