Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

19.05.2025 18:37

Продаж авто, придбаного у шлюбі: як уникнути судових спорів

8a2dc727-f286-48fb-a999-410542b35c35.png

Більшість договорів купівлі-продажу автомобілів укладають тільки у сервісних центрах МВС та не посвідчують нотаріально. Письмову згоду другого з подружжя відповідно до порядку у сервісних центрах не вимагають.

Однак, якщо продавець не домовився з другим із подружжя про продаж і зробив це приховано, то це може потягнути певні юридичні наслідки.

Адже майно, набуте у шлюбі, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. У них рівні права на володіння, користування та розпоряджання таким майном і мають здійснювати це за взаємною згодою.

Законодавством встановлено, що для укладення договору стосовно спільного майна, який потребує нотаріального посвідчення і (або) держреєстрації, а також який стосується цінного майна, необхідна письмова згода другого з подружжя. Згода має бути нотаріально засвідчена, якщо договір буде нотаріально посвідчуватися і (або) проходитиме державну реєстрацію.

Які можуть бути наслідки

- договір може бути визнаний судом недійсним;

- другий із подружжя має право вимагати через суд половину вартості авто.

Звертаємо увагу, що не все набуте майно у шлюбі є спільною сумісною власністю. Якщо авто було подароване, успадковане чи куплене за власні кошти — воно є особистою приватною власністю.

Докладніше: https://is.gd/TliuLr

#Міністерство юстиції України