Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

25.04.2025 07:30

20 березня набрала чинності постанова Кабміну від 14 березня 2025 р. №296, якою було внесено зміни в порядок надання компенсації за пошкоджене внаслідок війни майно

fa39a2dc-7dd7-456f-996d-d9a58ae2b94d.jpg

Сьогодні розповімо про найважливіші з них:

1. Визначено, що у разі коли власником пошкодженого об’єкта нерухомого майна є фізична особа, яка визнана безвісно відсутньою, або особа, зникла безвісті за особливих обставин, отримувачем компенсації є опікун над майном такої особи, а у разі коли власником такого майна є особа, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, отримувачем компенсації є член сім’ї такої особи.

2. Згоду на отримання компенсації від співвласника - фізичної особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, надає член сім’ї такої особи.

3. У разі коли власником пошкодженого об’єкта нерухомого майна є фізична особа, яка через релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу та має відмітку в паспорті громадянина України, заява подається лише в паперовій формі.

4. Компенсація на відновлення об’єкта, обтяженого іпотекою, надається за умови отримання оригіналу згоди кредитора, що подається до комісії.

5. Згода співвласника об’єкта нерухомого майна, який є іноземцем чи особою без громадянства, не вимагається.

6. Отримувач компенсації, який не може здійснити ремонт через включення населеного пункту до Переліку територій бойових дій або тимчасової окупації, може повернути кошти або залишок коштів компенсації за пошкоджений об’єкт.

Після визначення для населеного пункту дати завершення бойових дій або тимчасової окупації, такий отримувач компенсації може повторно подати заяву про надання компенсації.

7. Підставою для відмови у наданні компенсації є випадок, коли обсяг пошкоджень перевищує суму компенсації, визначену порядком надання компенсації за пошкоджене майно.

Комісія може прийняти рішення про надання компенсації, якщо наявне співфінансування від українських чи міжнародних організацій, зокрема благодійних, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, інших джерел фінансування, необхідного для повного відновлення об’єкта нерухомого майна.

#Юридичний порадник для ВПО