09.04.2025 10:23
Безбар’єрне суспільство

Після початку повномасштабного вторгнення кількість людей з інвалідністю зросла - зараз їх вже понад 3 млн. При цьому мають роботу лише 16% (у ЄС цей показник сягає понад 50%). Головна причина — стереотипне уявлення, що люди з інвалідністю потребують лише допомоги і стають тягарем для роботодавців.
«Людина з інвалідністю не повинна залежати від жалю чи поблажливості. Вона має право на гідне життя, де ні середовище, ні ставлення не обмежують її вибір. Йдеться не про примус, а про можливості: навчатися, працювати, реалізовувати власні ідеї, бути частиною громади. Ми формуємо середовище, яке підтримує людину на всіх етапах - від відновлення здоров'я до повернення до активного життя», - зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович у статті для The Page.
Які зміни вже впроваджені для створення безбар’єрного суспільства, де людина з інвалідністю може вільно розвиватися, працювати, відчувати свою цінність?
- Відкрито прозорий ринок допоміжних засобів реабілітації (ДЗР)
- За перші два місяці 2025 року 18,6 тис. людей отримали понад 58,5 тис. ДЗР
- Держава забезпечує понад 100 видів ДЗР. Перелік, інструкції — на платформі protez.msp.gov.ua
- У 2024 році люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю отримали 19,3 млрд грн соціальної підтримки.
- З 1 січня 2026 року набирає чинності Закон, який спрощує працевлаштування людей з інвалідністю.
Наступний крок - реформа соціального страхування. До другого читання готується законопроєкт №12209 («єПотенціал»), який дозволить реформувати систему соціального страхування та забезпечити підтримку людини ще на етапі лікування й реабілітації — до встановлення інвалідності.
Більше про сміливі зміни - у статті https://bit.ly/3G2VtKX
Поділитись
Дізнайтеся також
11/07/2025
Візьми участь у конкурсі ветеранського бізнесу та отримай до 1,6 млн грн на власну справу!
11/07/2025
Вступникам з ТОТ
Усі новини