Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

02.04.2025 18:47

Перебуваючи за кордоном я став/стала жертвою злочину (грабіж, розбій тощо)? Що мені робити?

8d536a29-f8d8-4023-88d3-32f251014d00.jpg

Негайні дії:

1. Звернутися до місцевої поліції. Невідкладно повідомте правоохоронні органи країни перебування про інцидент. Отримайте копію поліцейського протоколу або довідку про звернення.

2. Повідомити посольство чи консульство України - якомога швидше зв'яжіться з найближчим посольством або консульством України та повідомте про ситуацію, що сталася.

Важливо:

Офіційне розслідування може тривати значний час, тому рекомендуємо подбати про належне юридичне представництво у вашій справі із залученням послуг місцевих адвокатів, які знають особливості місцевого законодавства.

Слід пам'ятати:

Консул не може виконувати роль вашого адвоката під час досудового розслідування та судового процесу. Проте, за вашим проханням і за умови відсутності заперечень з боку країни перебування, консул може бути присутнім на судовому засіданні.

Яку допомогу може надати консул?

  • Сприяти у взаємодії з правоохоронними органами країни перебування
  • Стежити за дотриманням ваших прав, передбачених місцевим законодавством та міжнародними договорами між цією державою та Україною
  • Оформити новий паспортний документ (закордонний паспорт або посвідчення особи на повернення в Україну), якщо ви втратили документи внаслідок злочину (необхідно надати протокол/довідку з поліції)
  • У разі наявності обставин, що доводять неспроможність сплатити консульський збір за видачу посвідчення особи на повернення в Україну, керівником дипломатичного представництва або консульської установи України за кордоном може бути прийнято рішення про видачу посвідчення безкоштовно.

Корисні контакти:

  • Цілодобова гаряча лінія МЗС України: +38 (044) 238-15-88
  • Знайти найближче консульство або посольство України https://cutt.ly/5rpT1GEp

#Департамент консульської служби МЗС України