21.03.2025 11:12
Хто має право на статус ВПО. Частина 1

Шановні читачі, випадки грубого порушення прав ВПО, на жаль, непоодинокі. Ті, хто зневажає принципи справедливості, зазвичай розраховують на нашу непоінформованість. Тому вважаємо за потрібне ще раз нагадати вам, які права мають внутрішні переселенці.
Почнімо з того, що ВПО – це не лише громадяни України. Цей статус може отримати іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання.
Головне, що об’єднує усіх внутрішніх мігрантів – те, що їх змусили залишити своє місце проживання. Неважливо, намагалася людина уникнути негативних наслідків збройного конфлікту й тимчасової окупації, чи вже постраждала від проявів насильства, порушень прав людини, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Всі переселенці, незалежно від причин, які змусили їх покинути рідну оселю, мають право на отримання документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус.
ВПО мають право на проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за місцем перебування.
Взагалі переселенці користуються тими ж правами і свободами, як і інші громадяни України. Забороняється їх дискримінація при здійсненні ними будь-яких прав і свобод на підставі, що вони є внутрішньо переміщеними особами.
Справедливість – це справа кожного. Її дотримання та відновлення нерідко вимагає від нас значних зусиль, але справа того варта.
Про інші права ВПО – у наступних публікаціях.
Поділитись
Дізнайтеся також
10/07/2025
Як знайти фахівця із супроводу у Ветеран Pro – новому цифровому сервісі для ветеранів та ветеранок
Усі новини