Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

22.11.2024 08:24

Чи можна приватизувати земельну ділянку під час воєнного стану та чи справді це потрібно зробити до початку 2025 р

dede0e38-a1f5-473e-8ea7-af56b6bfde2e.jpg

⁉️Запитання: Добрий день! Маємо у власності будинок, приватизований, але земельна ділянка, що знаходиться під будинком не приватизована. Чи справді обов’язково приватизувати цю ділянку до січня 2025 року? Прочитала в інтернеті, що всі неприватизовані до нового року ділянки заберуть.

✅Відповідь:

Відповідно до підп. 5 п. 27 розд. Х Земельного кодексу України під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації ❌забороняється.

⚠️Виняток:

▪️ безоплатна передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд),

▪️ безоплатна передача у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом (📆Земельний кодекс України набрав чинності 01.01.2002 р.)

Тобто, якщо людина хоче приватизувати землю, на якій споруджене її нерухоме майно АБО землю, яка була передана їй у користування до 01.01.2002 р. - зробити це можливо навіть під час дії воєнного стану.

❓Чи справді приватизувати таку землю потрібно до січня 2025 р.?

Зверніть увагу! Відповідно до ст.13 Закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)” невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

💡 Тобто, тут йдеться лише про паї - земельні частки земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності.

Тобто, якщо Ви / Ваші родичі входили до КСП і після їх розпаду отримали сертифікат на пай, ДО ОСТАННІХ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН таку ділянку потрібно було оформити до 1 січня 2025 р.

✅Водночас 08 листопада 2024 р. набрав чинності Закон України від 08 жовтня 2024 року №3993-IX, відповідно до якого термін для оформлення права власності на паї для власників невитребуваної земельної частки/їх спадкоємців продовжено до 1 січня 2028 року.

#Юридичний порадник для ВПО