Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

01.11.2024 12:29

Як змінити ім’я, прізвище чи по батькові

54dcb2d3-fd38-4d6f-962d-2460b97c7103.jpg

🔰 Право на зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України, відповідно до якої фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

Фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків.

🔷 Зміна імені (прізвища, власного імені, по батькові) здійснюється відповідно до Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 915 (зі змінами) (далі - Порядок) та Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні від 18.10.2000 року № 52/5 ( зі змінами) (далі – Правила).

➡️Заяви про зміну імені (прізвища, власного імені, по

батькові) (далі - імені) громадян України, які проживають на

території України, приймає, розглядає, а також веде їх облік

відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх

проживання (на час дії воєнного стану в Україні громадяни України можуть подавати заяви до будь-якого відділу ДРАЦС України за місцем їхнього проживання або перебування); заяви громадян України, які постійно проживають за кордоном, - дипломатичне представництво або консульська установа України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.

☝️Заява про зміну імені подається в письмовій формі особисто заявником за умови пред'явлення паспорта громадянина України, відповідно до Правил.

Для зміни імені фізичної особи, яка досягла

чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подається також в письмовій формі заява батьків (одного з батьків - у разі, коли другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері) або піклувальника про надання згоди на зміну імені.

📍 Заява про зміну імені відділом державної реєстрації актів

цивільного стану розглядається у 🗓 тримісячний строк з дня її подання.

За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці, з письмового дозволу керівника відповідного відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

📍 Заява про зміну імені дипломатичним представництвом або консульською установою України розглядається у 🗓 шестимісячний строк з дня її подання.

Строк розгляду заяви про зміну імені може бути зупинено у разі потреби у поновленні та внесенні відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

До заяви про зміну імені додаються:

✅свідоцтво про народження заявника;

✅свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);

✅свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);

✅свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);

✅свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено;

✅фотокартка заявника;

✅письмове зобов’язання заявника, складене у довільній формі, справжність підпису на якому нотаріально засвідчена, про обізнаність заявника щодо встановленої законом відповідальності за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон та інших документів у разі зміни імені (❗️ТІЛЬКИ: у разі подання

заяви через представника або надіслання поштою);

✅квитанція про сплату державного мита.

☝️ Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

надсилає необхідні матеріали до територіального органу

Національної поліції за місцем проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені.

Дипломатичне представництво або консульська установа України надсилає необхідні матеріали щодо зміни імені через МЗС до Національної поліції для подальшого пересилання до територіального органу Національної поліції за останнім місцем проживання заявника в Україні.

📍 Територіальний орган Національної поліції за результатами відповідної перевірки, яка проводиться безоплатно, у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни імені разом з усіма матеріалами до відділу державної реєстрації актів цивільного стану чи через МЗС до відповідного дипломатичного представництва або консульської установи України.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану,

дипломатичне представництво або консульська установа України на підставі документів про зміну імені та висновку територіального органу Національної поліції про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені або відмову в його наданні та надсилає заявникові.

👉 Під час подання заяви про зміну імені відділ державної

реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво або консульська установа України попереджає заявника про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон та інших документів у разі зміни імені.

#Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції