Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

29.10.2024 08:45

Хто може звернутись до Європейського суду з прав людини?

49add347-b5c2-4972-b86f-6367f5a160a8.jpg

Україна вже понад 20 років долучена до загальноєвропейської системи цінностей щодо гарантування прав людини, ратифікувавши у 1997 році Конвенцію захисту прав людини та основоположних свобод (далі – Конвенція). За цей час судова практика Європейського суду з прав людини (далі – Суд) стала надійним орієнтиром для реформування правової системи України в цілому та системи правосуддя, зокрема.

👥Хто може звернутись до Європейського суду з прав людини?

Відповідно до статті 34 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, Суд може приймати заяви від будь-якої особи, неурядової організації або групи осіб, які вважають себе потерпілими від допущеного однією з Високих Договірних Сторін порушення прав, викладених у Конвенції або Протоколах до неї. Високі Договірні Сторони зобов'язуються не перешкоджати жодним чином ефективному здійсненню цього права.

Згідно з п.1 ст. 35 Конвенції, Суд може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано всі національні засоби правового захисту, згідно з загальновизнаними принципами міжнародного права, і впродовж чотирьох місяців від дати постановлення остаточного рішення на національному рівні. Це значить, що для захисту своїх прав вам спочатку слід звернутися до національних судів, яким підсудна ця справа, до того ж включаючи й відповідну вищу судову інстанцію.

✍Як підготувати звернення до ЄСПЛ?

Індивідуальна заява має бути викладена у письмовій формі мовою однієї з держав, які ратифікували Конвенцію. Тобто не зважаючи на те, що судочинство в Європейському суді з прав людини ведеться англійською або французькою мовами, ви можете викласти свою заяву українською, польською або іншою офіційною мовою держав-учасниць Конвенції та протоколів до неї. Важливо пам’ятати, що заява до Суду може бути викладена лише на офіційному бланку формуляра заяви.

💻 Формуляр заяви можна завантажити на офіційному вебсайті Європейського суду (https://www.echr.coe.int/apply-to-the-court-other...).

Формуляр працює коректно тільки з програмою Adobe Reader 9 чи з пізнішою версією, підтримує тільки операційні системи Windows і Mac OS X. Будь ласка, переконайтеся, що програма Adobe Reader встановлена на вашому комп'ютері.

Заповнюючи заяву, потрібно дотримуватися вимог щодо її змісту. Радимо перед заповненням заяви ознайомитися з офіційною пояснювальною нотаткою. Практичні рекомендації щодо подання заяви та Нотаток для заповнення формуляра заяви доступні на сторінці Європейського суду.

Вимоги щодо заповнення заяви викладені у статті 47 Регламенту Суду.

❗Звертаємо увагу, що дуже важливо правильно написати предмет скарги у заяві. Зазначте ключові факти та рішення, точні дати та описуйте події в хронологічному порядку. Напишіть як саме були порушені ваші права. Якщо порушень декілька, то щодо кожної скарги вказуйте на порушення якої статті Конвенції або Протоколу ви скаржитесь і поясніть чому викладені факти вказують на ці порушення. Обов’язково потрібно додати до заяви копії всіх рішень, а також копії ваших позовних заяв та звернень, апеляційних, касаційних та особистих скарг.

📨Які особливості надсилання заяви до ЄСПЛ?

Заяви до Європейського суду надсилаються тільки поштою (не телефоном, факсом). Це означає, що формуляр заяви в паперовій версії з оригіналом підписів заявника чи заявників та/або їх уповноваженого представника (представників) необхідно надіслати поштою. Заява, надіслана факсом, не вважається повною, оскільки Європейський суд потребує заяви з оригіналом підпису. Заявнику не потрібно приїжджати в Страсбург особисто і представляти свою справу очно.

📍Адреса, на яку треба надіслати формуляр заяви:

The Registrar

European Court of Human Rights

Council of Europe

67075 STRASBOURG CEDEX

FRANCE

📌 Розгляд справи – безплатний. Суд своєчасно повідомляє про будь-яке винесене рішення в справі.

#Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції /м. Одеса/