Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Скадовська територіальна громада

02.09.2024 08:04

Основи безбар’єрності: як допомогти людям з порушеннями зору в укритті або на вулиці?

d74f4b94-8134-4458-9022-76534e35fdfa.jpg

❗️Порушення зору бувають різного рівня — людина може погано бачити або ж бути повністю незрячою. Наприклад, більшість людей з порушеннями зору (близько 90%) мають залишковий зір і можуть бачити обриси предметів та розрізняти світло і тінь.

Наводимо кілька порад, як можна допомогти незрячим людям:

• Перед тим, як надавати допомогу незрячій людині, обов’язково запитайте, чи вона її потребує. Якщо вам відмовили, не наполягайте. Якщо ж вашу пропозицію прийняли, запитайте, як правильно допомогти.
• Звертаючись до незрячої людини, дайте зрозуміти, що говорите саме до неї. Наприклад, доторкніться до ліктя чи плеча, не варто хапати людину зненацька.
• У розмові говоріть безпосередньо до незрячої людини, а не до її супроводжуючих (якщо вони є). При зустрічі назвіть себе та людей, які поруч (якщо такі є).
• У разі супроводження незрячої людини конкретно описуйте перешкоди на шляху. Наприклад, «увага, сходинки» або «зараз буде бордюр».
• Якщо навколо відбувається щось важливе, але не зрозуміле на слух для незрячої людини, то чітко опишіть це.
• Якщо ви опинилися з незрячою людиною у незнайомому місці, то чітко опишіть приміщення, а саме: де знаходиться туалет, кухня та виходи назовні. Наприклад: «Одразу зліва від дверей є маленький стіл» (описувати кімнати прийнято за годинниковою стрілкою).
• Незряча людина бажано має перебувати у найближчому чи найзручнішому місці до виходу, що пришвидшить її евакуацію.
• Не переставляйте речі, які незряча людина поклала сама, бо вона вже запам’ятала їхнє розташування. Якщо ж ненароком переставили речі людини в інше місце — повідомте та покажіть, куди саме.

❗️Детальну інформацію можна отримати в «Довіднику безбар’єрності», який створений за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

#Мінреінтеграції